העלמת צלקות

העלמת צלקות בלייזר

לפגישת ייעוץ

הצלקות שאנו נושאים על גופנו הן מזכרת מטראומות שונות שהעור שלנו ספג בעבר, אבל אנחנו בדרך כלל מעדיפים לשכוח ומשתוקקים להעלים אותן. החדשות הטובות הן שכיום, בזכות מגוון רחב של טכנולוגיות חדישות, ניתן לטפל בצלקות ולהעלים או לטשטש אותן באופן ניכר.

כך למשל טיפול באמצעות לייזר פוטונה עשוי לסייע להעלים צלקות אקנה בגב ובפנים, לטשטש סימני מתיחה מהריון, לטשטש כוויות ולהעלים צלקות מניתוחים. כל אלה, כאמור, בזכות ציוד טכנולוגי חדיש שמאפשר ביצוע תהליך שאינו פולשני ואינו פוגע בשכבה החיצונית של העור.

חשוב לציין כי לא בכל הצלקות ניתן לטפל באופן מושלם ובפרט לא ניתן להעלים כל צלקת, אולם טיפולי העלמת צלקות יכולים להקטין צלקות ב-80% ומעלה, כלומר בהחלט ניתן לראות שיפור במצב העור לאחר טיפולי העלמת צלקות.

איך מתבצע טיפול העלמת צלקות בלייזר?

הטיפול מתבצע לאחר הרדמה מקומית של איזור הצלקת, על מנת שהמטופל יהיה ער בזמן התהליך. תחילה, שכבת העור המטופלת מקוררת על מנת שלא לגרום נזק לאיזור הצלקת במהלך הטיפול. אז, קרני לייזר חודרות את השכבה החיצונית של העור (האפידרמיס) מבלי לפגוע בה, ומעודדות את רקמות הגוף לייצר קולגן ואלסטין, שני חומרים קריטיים לייצור רקמת עור חדשה. במקביל, הגוף דוחף את הרקמה הצלקתית כלפי מעלה, משטח אותה, ובסיום התהליך רקמות עור חדשות ובריאות מחליפות את העור המצולק.

לאחר הטיפול יש לחבוש את איזור הצלקת ולהשתמש בתכשירים להרגעת העור. באשר לתופעות לוואי, יתכן שהמטופל ירגיש כאבים קלים באיזור המטופל, וכן יתכן שהאיזור יזדהם אולם במקרה כזה ניתן לטפל בזיהום באמצעות אנטיביוטיקה. בכל מקרה חשוב שלא לחשוף את האיזור לשמש.

היתרון הגדול של לייזר ככלי טיפולי להעלמת צלקות הוא בדיוק הרב שלו, המאפשר טיפול ברקמות עור ספציפיות מבלי לפגוע בעור שמחוץ לאיזור המטופל. בדרך כלל יהיה צורך במספר טיפולים, על פי מימדי הצלקות, מספרן ומיקומן על גוף המטופל, אולם באופן כללי ניתן לומר שהמספר המינימלי הוא בין שלושה לארבעה טיפולי העלמת צלקות, והמספר המקסימלי הוא בין שבעה לשמונה.

יש להמתין זמן מה בין הטיפולים, כחודש עד חודשיים, על מנת לאפשר לגוף לבצע את הפעולה שקרני הלייזר עודדו אותו לעשות, כלומר לייצר את הקולגן והאלסטין שיהפכו לרקמות עור בריאות. לאחר הטיפול השלישי כבר ניתן יהיה לראות שיפור במצב הצלקות, אולם ההשפעה הסופית והמקסימלית תתבטא כמה חודשים אחרי הטיפול האחרון.

טיפולים נוספים

מעוניינת בטיפול?

לייעוץ ראשוני ולקבעית תור התקשרי עכשיו

072-3308587

או השאירי פרטים ומומחים שלנו יחזרו אליך

    :מתעניינת ב