הצערת עור הפנים בלייזר

הצערת עור הפנים בלייזר

לפגישת ייעוץ

אם ההשפעות של הזדקנות, אקנה או חשיפה ממושכת לשמש מתבטאות בכתמים, צלקות, קמטים או קמטוטים על הפנים שלכם, חידוש העור בלייזר מציג את עצמו כתרופה פוטנציאלית לחידוש העור שלכם, ומקדם מראה צעיר ובריא יותר.

מכונה פילינג בלייזר, אידוי בלייזר או לסבריזציה, חידוש העור בלייזר מסלק בעדינות את שכבות העור בדייקנות. היווצרותם של תאי עור חדשים במהלך תהליך הריפוי תורמת למשטח מהודק וצעיר יותר. הליך זה יכול להתבצע באופן עצמאי או בשילוב עם ניתוחים קוסמטיים אחרים לפנים.

מה זה הצערת עור הפנים בלייזר?

מה זה בעצם לייזר? לפי נאס”א, המונח מייצג הגברה של אור על ידי פליטת קרינה מגורה. ברפואת עור, לייזר משמש כדרך לחידוש פני העור המנצלת אור וחום כדי לשפר את גוון העור, המרקם והצבע/. התהליך כולל יצירת פציעה מבוקרת ברקמה, מה שמניע את הגוף ליזום תגובת ריפוי המשפרת את המראה שלו.

בדומה לאופן שבו אימון מכוון גורם לקרעים קטנים בשרירים שמתחזקים בחזרה, הלייזרים פועלים באמצעות אנרגיית אור וחום כדי לגרום לנזק מבוקר לפני השטח של העור. לאחר מכן הגוף מגיב על ידי ריפוי הרקמה ויצירת עור חדש.

התוצאה? ייצור קולגן מוגבר. ייצור הקולגן פוחת עם הגיל, מה שמוביל לקמטים עדינים וקמטים.

דוח מצביע על עלייה משמעותית בהליכי חידוש משטחים בלייזר משנת 2000 עד 2018, עם עלייה של 248 אחוזים מ-170,951 ל-600,000.

מי מתאים להצערת עור הפנים בלייזר

אנשים עם קמטים עדינים או קמטים מסביב לעיניים, לפה או למצח, צלקות אקנה רדודות או עור שאינו מגיב היטב לאחר מתיחת פנים נחשבים למועמדים מתאימים לחידוש העור בלייזר. 

בנוסף, אלו עם: 

 • יבלות
 • כתמי גיל
 • כתמי כבד
 • צלקות מכתמי לידה
 • עור פגום מהשמש
 • בלוטות שמן מוגדלות על האף

עשויים גם הם להיות מועמדים טובים.

עם זאת, ייתכן שחידוש משטח הלייזר לא יתאים לאנשים עם עור מוגזם או נפול, קמטים עמוקים, אקנה פעיל, אלה בהריון או מניקות, אנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת, או כאלה עם גווני עור עמוקים יותר. גווני עור כהים יותר, בפרט, עלולים לחוות דלקת או שינוי צבע לאחר הטיפול, וקיים סיכון פוטנציאלי להצטלקות קלואידית.

רופאי עור משתמשים לעתים קרובות בסולם פיצפטריק כדי להעריך את רמות המלנין בעור, ומתאמים אותן עם הסיכון לנזקי שמש וסרטן העור. הסולם נע בין 1 ל-6, כאשר מספרים גבוהים יותר מצביעים על גווני עור כהים יותר. חשוב לציין שאפילו אנשים עם עור חום מאוד (דירוג 5 או 6 בסולם) נמצאים בסיכון מסוים לסרטן העור, אם כי הפוטנציאל שלהם לנזק לעור נמוך יותר בדרך כלל.

בסופו של דבר, יש לדון בקפידה עם רופא עור או רופא על ההחלטה לעבור טיפול לייזר לפני ההליך, תוך התחשבות בגורמים אינדיבידואליים ובסיכונים פוטנציאליים.

סוגי הצערת עור פנים בלייזר

ישנם סוגים שונים של טכניקות לייזר לחידוש פני השטח המיועדות לתת מענה לבעיות עור שונות. הנה כמה בולטים:

 • שחזור בלייזר CO2:

 • משמש במשך שנים לטיפול בקמטים, צלקות, יבלות ובלוטות שמן מוגדלות.
 • חידוש לייזר CO2 מפוצל משתמש באנרגיית אור פועמת קצרה או קרני אור מתמשכות בדפוס סריקה, מסיר שכבות עור דקות עם נזקי חום מינימליים.
 • ההחלמה נמשכת בדרך כלל עד שבועיים, אך אנשים בעלי גוון עור כהה יותר עלולים לחוות היפרפיגמנטציה או צלקות.
 • ארביום לייזר:

 • מכוון לקמטים בגובה פני השטח ובעומק בינוני על הפנים, הידיים, הצוואר או החזה.
 • גורם לצריבה מינימלית של הרקמה הסובבת, וכתוצאה מכך פחות תופעות לוואי והתאוששות מהירה יותר בהשוואה לשחזור בלייזר CO2.
 • מתאים יותר לאנשים עם גווני עור כהים יותר, אך קיים סיכון פוטנציאלי לשינוי צבע העור לאחר הטיפול.
 • לייזר ניאודימיום יאג (Nd:YAG):

 • מועיל במיוחד לאנשים עם גווני עור כהים יותר (4 עד 6 בסולם פיצפטריק).
 • בעל אורך גל ארוך יותר החודר לעומק העור, מה שהופך אותו יעיל למטרות שונות כגון הסרת שיער, הסרת קעקועים, הסרת כתמי לידה ועוד.
 • דורש מפגשים מרובים.
 • לייזרים צבע דופק:

 • ידוע גם כלייזר כלי דם, המשמש לטיפול בבעיות עור הקשורות לכלי דם.
 • יעיל להפחתת אדמומיות, היפרפיגמנטציה, נימים שבורים ורוזציאה.
 • בדרך כלל לא אבלטיבי, באמצעות אור צהוב מרוכז לחימום העור ולספוג פיגמנטים.
 • לייזרים חלקיים:

 • כוון רק לחלק מהעור בכל פעם, מתאים לכתמים הקשורים לגיל, היפרפיגמנטציה, צלקות אקנה וקמטים.
 • אנרגיית הלייזר מחולקת לאלפי אלומות זעירות, מה שמפחית את זמן ההשבתה.
 • יכול להיות אבלטיבי או לא אבלטיבי.
 • IPL – INTENSE PULSED LIGHT

 • מבחינה טכנית לא לייזר, אבל משמש למטרות דומות.
 • מנצל אנרגיית אור למיקוד צבעי עור ספציפיים, טיפול בהצטלקות, נזקי שמש, סימני מתיחה, אקנה, רוזצאה, כתמי לידה, היפרפיגמנטציה ושיער לא רצוי.
 • כאשר שוקלים חידוש משטח בלייזר, חיוני לבחור מטפל מוסמך המכיר בטיפול בגווני עור שונים כדי למזער את הסיכון לפציעה.

הכנה להצערת עור פנים בלייזר

התחילו את התהליך על ידי התייעצות עם מנתח פלסטי או רופא עור כדי לקבוע את התאמתכם לחידוש לייזר.

לפני ביצוע ניתוח לייזר בעור, הימנעו מנטילת תרופות או תוספים שעלולים להשפיע על הקרישה במהלך הטיפול.

עדכנו את הרופא שלכם אם אתם חווים פצעי קור או שלפוחיות חום סביב הפה שלכם, מכיוון שחידוש העור בלייזר עלול להוביל להתפרצויות אצל אנשים רגישים.

אם תבחרו להמשיך עם חידוש העור בלייזר, הרופא שלכם ימליץ לכם להימנע מתרופות או תוספי מזון, כגון אספירין, איבופרופן או ויטמין E, שעלולים להשפיע על הקרישה לתקופה של 10 ימים לפני הניתוח.

אם אתם מעשנים, מומלץ להפסיק לעשן למשך שבועיים לפני ההליך וגם לאחריו, שכן עישון עלול לעכב את תהליך ההחלמה.

כדי למנוע זיהומים חיידקיים, הרופא שלכם עשוי לרשום תרופה אנטיביוטית מראש. בנוסף, אם אתם נוטים לפצעי קור או שלפוחיות חום, ייתכן שתומלץ לכם גם על תרופה אנטי-ויראלית.

מה לצפות במהלך ואחרי ההליך

הצערת פנים בלייזר, שנערכת על ידי מנתח פלסטי או רופא עור, הוא בדרך כלל הליך חוץ, המבטל את הצורך בלינת לילה.

עבור אזורים ממוקדים כמו קמטים סביב העיניים, הפה או המצח, הרופא עשוי לתת הרדמה מקומית ואולי הרגעה לאזורים קטנים יותר, בעוד שטיפול פנים מלא עשוי לחייב הרדמה כללית.

טיפול בקטעי פנים ספציפיים אורך בדרך כלל כ-30 עד 45 דקות, בעוד שטיפול מקיף בפנים מלא עשוי להימשך עד שעתיים.

לאחר הליך הלייזר, האזורים המטופלים יחבשו על ידי הרופא. לאחר 24 שעות, יהיה עליכם לנקות את האזורים הללו ארבע עד חמש פעמים ביום ולמרוח משחה, כגון ווזלין, כדי למנוע היווצרות גלד. הרופא שלכם עשוי גם להמליץ ​​על שימוש בקומפרס קריר או שקית קרח עטופה במרווחים של 15 דקות כל שעה עד שעתיים במהלך 24 עד 48 השעות הראשונות.

נפיחות היא תופעה נורמלית לאחר חידוש העור בלייזר. כדי לטפל בנפיחות בעיניים, הרופא שלכם עשוי לרשום סטרואידים. הרמת ראש עם כרית נוספת בזמן השינה יכולה גם להקל על נפיחות.

תחושות גירוד או צריבה עלולות להימשך 12 עד 72 שעות לאחר ההליך, ויובש וקילוף העור מתבטאים בדרך כלל כעבור חמישה עד שבעה ימים.

בהתאם לנושא המטופל, תהליך הריפוי נמשך בדרך כלל בין 10 ל-21 ימים. לאחר שהעור החלים במלואו, תוכל להשתמש באיפור נטול שמן כדי למזער את שאריות האדמומיות, שבדרך כלל פוחתת תוך חודשיים עד שלושה חודשים.

צפו להבהרה זמנית של העור לאחר הניתוח. במהלך תקופה זו, חיוני להשתמש בקרם הגנה “ספקטרום רחב” עם מינימום של 7% תחמוצת אבץ ו-SPF של 30 ומעלה. תרגלו בטיחות לשמש על ידי הגבלת חשיפה לשמש, במיוחד בין 10:00 ל-14:00, לבישת ביגוד מגן, ומריחה חוזרת של קרם הגנה כל שעתיים, בתדירות גבוהה יותר אם מזיעים או שוחים.

שמירה על עור חדש עם לחות טובה היא חיונית. אם אתם משתמשים במוצרים כמו Retin-A או חומצה גליקולית, אתם יכולים לחדש את השימוש בהם לאחר כשישה שבועות או לפי המלצת הרופא שלכם.

הצערת עור פנים בלייזר – סיכונים

בעוד שחידוש העור אינו יכול להבטיח עור ללא רבב, הוא יכול לשפר את המראה הכללי של העור שלכם. עם זאת, חשוב להיות מודעים לסיכונים הפוטנציאליים הקשורים להליך, הכוללים:

 • כוויות או פציעות אחרות הנובעות מהחום שנוצר מהלייזר.
 • היווצרות צלקות.
 • שינויים בפיגמנטציה של העור, המובילים לאזורים של עור כהה או בהיר יותר.
 • הפעלה מחדש של פצעי הרפס.
 • סיכון לזיהום חיידקי.

הצערת עור הפנים בלייזר – מחיר

מחירי טיפול הצערת עור הפנים בלייזר משתנים בהתאם למספר גורמים, כולל סוג הלייזר המשמש, האזורים המטופלים, והניסיון של הרופא המטפל. באופן כללי, מחירי טיפול הצערת עור הפנים בלייזר בישראל נעים בין 1,500 ל-3,000 ש”ח לטיפול.

הכירו את תפקידה של תחזוקה אישית בשמירה על תוצאות

כאשר יוצאים לטיפול לייזר במרפאת הרופא, יש חשיבות מכרעת להכיר בחשיבותה של שגרת תחזוקה קפדנית בבית כדי למקסם את תוצאות הטיפול. שגרה זו צריכה לכלול שימוש קבוע ברטינואידים, סרום ויטמין C, ובאופן טבעי, קרם הגנה.

אנו מדגישים את המשמעות של תחזוקה בבית תוך שימת דגש על הצורך להתרחק מהתנהגויות שעלולות להכניס בעיות מחדש. כמו למשל – עיסוק בחשיפה לשמש, הזנחת השימוש ברטינואיד שלכם, או נגיעה בפנים שלכם וגרימת פצעונים יכולים לערער את היתרונות של כל טיפול בלייזר. שינויים התנהגותיים הם חיוניים. 

הגיעו לייעוץ שלכם מוכנים עם פניות

עיקרון בסיסי בלייזרים הוא שרמת האגרסיביות בטיפול מתאימה לכמות ההשבתה ולאיכות התוצאה. ככל שהטיפול פחות אגרסיבי, זמן ההשבתה קצר יותר, אבל התוצאות עשויות להיות פחות בולטות, ואולי תזדקקו ליותר פגישות כדי להשיג תוצאה משביעת רצון.

לפני התייעצות עם רופא, ערכו רשימה של שלושת החששות המובילים שיש לכם לגבי העור שלכם. לאחר מכן, רופא העור שלכם יכול לסייע לכם בהערכת גורמים אלה, ולסייע לכם באיתור הלייזר או טיפול האור המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלכם.

שתפו פעולה עם רופא העור שלכם כדי לבחור את הלייזר המתאים לצרכים שלכם

בחירת מטפל מנוסה בהפעלת מגוון לייזרים היא החלטה נבונה. רופאים עם מגוון מכונות יכולים להתאים טיפולים על ידי בחירת אורכי הגל היעילים ביותר של לייזרים. לפעמים, זה כרוך בשילוב של לייזרים ואורכי גל שוניםץ

ההווה והעתיד של רפואת עור קוסמטית לא פולשנית כוללים שילוב טיפולים קטנים שונים כדי להשיג תוצאות משמעותיות. 

אם אתם שוקלים טיפול בלייזר, הקפידו על הבנה מקיפה של היתרונות והחסרונות, ואל תהססו לברר לגבי זמן ההחלמה הצפוי.

יתרונות טיפול בלייזר להצערת עור הפנים

להלן היתרונות העיקריים של טיפול בלייזר להצערת עור הפנים:

 • טיפול לא פולשני: טיפול בלייזר להצערת עור הפנים הוא טיפול לא פולשני, המתבצע ללא הרדמה או חתכים. הטיפול מבוצע באמצעות מכשיר לייזר, אשר מכוון אל שכבות העור העמוקות יותר, ומחמם אותן. החום גורם לעור לייצר קולגן חדש, המעניק לעור מראה צעיר ורענן יותר.
 • החלמה מהירה: זמן ההחלמה מטיפול בלייזר להצערת עור הפנים הוא קצר יחסית. לאחר הטיפול, ייתכנו אדמומיות, נפיחות וגרד קלים, אשר חולפים בתוך מספר ימים.
 • תוצאות טובות: טיפול בלייזר להצערת עור הפנים יעיל לטיפול במגוון סימני הזדקנות העור.
 • בטיחות: טיפול בלייזר להצערת עור הפנים הוא טיפול בטוח, אשר עבר מחקרים קליניים רבים. עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה בתחום הלייזר לפני תחילת הטיפול.

תוצאות טיפול בלייזר להצערת עור הפנים

תוצאות טיפול בלייזר להצערת עור הפנים נראות באופן מיידי, אך הן משתפרות בהדרגה עם הזמן. התוצאות תלויות במצב עור הפנים ובסוג הטיפול. באופן כללי, התוצאות נשמרות למשך מספר שנים, אך יש צורך בטיפולים חוזרים מדי פעם כדי לשמור על התוצאות.

טיפולים נוספים

מעוניינת בטיפול?

לייעוץ ראשוני ולקבעית תור התקשרי עכשיו

072-3308587

או השאירי פרטים ומומחים שלנו יחזרו אליך

  :מתעניינת ב