מתיחת צוואר

צוואר רפוי – באילו שיטות אפשר לטפל ולמי מתאימה כל שיטה?

עור הצוואר הוא אחד האזורים המושפעים ביותר משינויים פיזיולוגיים. תהליכי הזדקנות, נזקי החשיפה לשמש, תורשה וירידה דרסטית במשקל אלו דוגמאות לגורמים המשפיעים על אזורים שונים בגוף, אך השפעתם ניכרת במיוחד באזור הצוואר, שם העור הופך לרפוי ומדולדל, ולעתים גם נוצרים קמטים וקפלים ומצב המוכר בשם “סנטר כפול”. מצב כזה יכול להפריע מבחינה אסתטית לגברים ונשים כאחד ולשוות להם מראה מבוגר ועייף שלא בצדק, אך קיים גם פתרון.

כיצד מטפלים בצוואר רפוי?

הטיפול הוא מתיחת צוואר, וישנן שיטות שונות לעשות זאת. השיטה הראשונה היא באמצעות טיפול במכשיר לייזר פוטונה. מדובר במכשיר לייזר מתקדם ועצמתי המכוון באופן מדוייק לאזור הצוואר, במטרה להמיס רקמות שומן. כשהשומן מתפרק, הוא יוצא מהגוף דרך מערכות ההפרשה הטבעיות ללא צורך בהתערבות כירורגית והתוצאות נראות טובות יותר לאחר שחולפים מספר ימים או שבועות. בנוסף, טיפול הלייזר מעודד יצירת קולגן ואלסטין התורמים לגמישות ומיצוק העור ומשפרים את מרקמו. שיטה זו נחשבת לשיטה טיפולית מתקדמת בעלת יתרונות רבים.

מהם היתרונות במתיחת צוואר בלייזר?

היתרון הראשון הוא שמדובר בטיפול לא פולשני ולכן אין צורך בהרדמה מלאה ובתקופת התאוששות מורכבת. הטיפול נעשה תחת הרדמה מקומית וברוב המקרים המטופל או המטופלת יכולים לחזור מיד לאחר מכן לתפקוד רגיל ללא סיבוכים או תופעות לוואי מיוחדות. היתרון השני הוא שהטיפול עצמו אינו כואב. היתרון השלישי הוא שהתוצאות ניכרות באופן מיידי ונשמרות לאורך זמן.

הטיפול באמצעות לייזר פוטונה מסייע להצערת עור הפנים ומשפר את מרקם העור, באמצעות העלמת קמטים והגברת ייצור קולגן ואלסטין. טיפול בלייזר מתאים לגברים ונשים מעל גיל 40 ולמי שאיבד משקל רב בעקבות דיאטה או מחלה ונותר עם עודפי עור באזור הצוואר.

ניתוח מתיחת צוואר

שיטה נוספת לטיפול בעור צוואר רפוי או בסנטר כפול היא באמצעות ניתוח מתיחת צוואר. מדובר בהליך כירורגי במהלכו מסירים את רקמות העור העודפות ומהדקים את הרקמות. מטרת הניתוח היא לשפר את צניחת העור, אך אין השפעה על אלסטיות העור או שיפור במצב הקמטים.

ניתוח מתיחת צוואר מתאים לאנשים בעשור החמישי והשישי לחייהם, אך ישנם שיקולים נוספים היכולים להשפיע על מידת ההתאמה לניתוח מלבד הגיל, כגון רמת האלסטיות של העור ודרגת הצניחה. כמו כן, הניתוח מתאים כאשר מבצעים שאיבת שומן מאזור הפנים והצוואר או לאנשים מבוגרים עם רפיון עור ושרירים באזור הצוואר. בכל מקרה ומקרה שיטת הניתוח יכולה להיות מעט שונה ובהתאם לכך גם התוצאות הצפויות וקצב ההתאוששות.

בין אם מדובר בטיפול מתיחת צוואר באמצעות לייזר או בניתוח מתיחת צוואר, חשוב לפנות לאנשי מקצוע מומחים ובעלי ניסיון. מלבד החשיבות הרבה שיש לצורך במיומנות וברמת דיוק גבוהה, מומחיות הגורם המטפל תבוא לידי ביטוי גם בתוצאות מרשימות המחזיקות לאורך זמן.