טיפולי לייזר יכולים לסייע רבות בטיפוח הגוף והצערת העור, אך במקרה של חזה גדול הגורם לבעיות בריאותיות או מהווה מטרד אסתטי, יש רק פתרון אחד והוא ניתוח הקטנת חזה.

עד לפני מספר שנים הדרך היחידה להיאבק בסימני הגיל וההזדקנות הייתה באמצעות ניתוחים פלסטיים ועל ידי תזונה בריאה ופעילות גופנית, אך כיום המצב שונה לחלוטין ויש מגוון שיטות טיפול אסתטיות לא פולשניות, היכולות לשפר את מראה העור והגוף. לצד הקפדה על תזונה מאוזנת וכושר גופני, כדאי לדעת מהם הטיפולים הקיימים היכולים לסייע לך בשמירה וטיפוח הגוף והפנים.

טיפולים אסתטיים מובילים באמצעות לייזר

השימוש בלייזר עבר תהפוכות רבות וכיום ישנם מכשירי לייזר מתקדמים, הנותנים מענה למגוון מצבים אסתטיים. בין היתר ניתן לטפל באמצעות לייזר להעלמת נימים וכלי דם, לטשטוש צלקות, לטיפול בנגעי עור וכתמי פיגמנטציה, להעלמת סימני מתיחה, לחידוש העור והצערתו וכמובן להסרת שיער.

כאשר הטיפולים מבוצעים במרפאת מומחים בעלת מוניטין, הם אינם כרוכים בכאבים או בתופעות לוואי מורכבות, וניתן להשיג תוצאות מרשימות וארוכות טווח. בחלק מן המקרים ניתן לראות שיפור כבר לאחר טיפול אחד, אך במקרים רבים יש צורך בסדרת טיפולים כדי להשיג תוצאות מרשימות.

חשוב מאד לפנות למרפאת מומחים שמטפליה עברו את ההכשרה הנדרשת והם יודעים כיצד להשתמש במכשירים השונים ואיך להתאים לכל מטופלת את שיטת הטיפול הטובה ביותר. עם זאת, ישנם מקרים בהם טיפולי לייזר אינם מספיקים והפתרון הוא ניתוח פלסטי. דוגמה למקרה כזה היא ניתוח הקטנת חזה.

מי זקוקה להקטנת חזה?

בעוד שחזה גדול ושופע נחשב לסמל יופי, הרי שיש נשים הסובלות מהתופעה באופן יומיומי ועבורן מדובר במטרד אסתטי ולעתים גם בבעיה רפואית ממשית. חזה גדול יכול לגרום לקושי במציאת בגדים מתאימים ומחמיאים, הוא גורר הערות ומבטים בכל סיטואציה חברתית ולא קל למצוא חזיות איכותיות שיספקו לחזה את התמיכה הנדרשת לו, מבלי שייווצרו חתכים באזור הכתפיים. כמו כן, חזה גדול יכול לגרום לכאבי צוואר וגב, להצטברות זיעה בקפלי השד ולהתפתחות פטרת או זיהום, לגרד ולריח גוף לא נעים.

מה הפתרון?

נשים הסובלות מחזה גדול יכולות לפנות לכירורג פלסטי המתמחה בניתוחי חזה, כדי לבדוק את התאמתם לניתוח הקטנת חזה. לפני הניתוח הרופא יפנה לביצוע בדיקות כלליות ויערוך בדיקה גופנית כדי להעריך את מידת ההקטנה שניתן להשיג באמצעות הניתוח. כמו כן חשוב לדעת שישנן שיטות שונות לביצוע הניתוח, אך במהלך ניתוח הקטנת חזה מבוצע גם הליך הרמת חזה, כך שמלבד ההקלה המשמעותית בתסמינים הנובעים מכובד השדיים, תצאי גם עם חזה זקוף ואסתטי.

חזה גדול יכול להופיע גם בנשים מלאות וגם בנשים רזות, וחשוב לקבוע תור לפגישת ייעוץ כדי לקבל פרטים מלאים אודות הניתוח ולבדוק האם וכיצד הוא יכול להועיל.