אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר היום, הוא ניתוח לייזר בעיניים. מדובר בניתוח שמטרתו לאפשר לגברים ונשים, לוותר על הצורך שלהם להשתמש במשקפיים באופן קבוע, להסיר אותם, וליהנות מאפשרות להסתדר בלעדיהם.

ניתוח לייזר להסרת משקפיים הפך לפרוצדורה רפואית מאוד פופולארית, בזכות העובדה שבמשך השנים נוצרו מכשירי לייזר המאפשרים לייצר תוצאות איכותיות לאורך כל התהליך. ברמה כזו שכל מי שבוחר לעבור את הניתוח, יכול להיות בטוח שהוא גם ייהנה מתוצאה איכותית וגם יוכל לעבור את הניתוח בצורה בטוחה, ללא חששות מיותרים.

מה זה בעצם ניתוח הסרת משקפיים?

כפי שאנחנו יודעים, הרבה מאוד אנשים מרכיבים משקפיים באופן קבוע. עם השנים זה יכול להפוך למטרד. הם חייבים להשתמש במשקפיים כל הזמן, אחרת הם לא יראו, הראיה שלהם בלי משקפיים נפגעת והם חשים אי נוחות אם הם שוכחים או מאבדים אותם. מה עוד שבמשך השנים הם צריכים לשנות את המספר של המשקפיים, בגלל ירידה באיכות הראיה.

בשלב מסוים, השלב בו המספר הופך להיות קבוע, אפשר לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים ואז ניתן לוותר באופן קבוע על המשקפיים. ניתוח זה אפשרי בזכות מכשיר לייזר אשר מתקן את הקרנית של העין, ואז אין צורך למעשה בעדשות מגע או עדשות משקפיים שיבצעו את התיקון.

למעשה, התיקון שנעשה באמצעות מכשיר הלייזר נועד לאפשר לעדשת העין לראות כאילו מורכבת עליה עדשה באופן קבוע. יש צורך לבצע את הניתוח כשהמספר לא משתנה יותר, מאחר ואז אפשר לתקן את הקרנית באופן מדויק מבלי שהעין עוברת שינויים. לכן ברוב המקרים, הניתוח יתבצע בגיל מאוחר ולא כשצעירים.

מה חשוב לדעת על ניתוחי הסרת משקפיים

ניתוח לייזר להסרת משקפיים עבר במהלך השנים שורה של שינויים, זאת בעקבות שיפורים שונים שחלו במכשירי הלייזר השונים. עם הזמן נוצרו מכשירים אשר איפשרו לבצע תיקונים בקרב אנשים שהרכיבו משקפי ראיה לרחוק וכן לקרוב. כך שהיום אפשר להשתמש במכשירים אלו עבור כמות גדולה מאוד, באופן יחסי, של אנשים שמרכיבים משקפיים.

יש שורה של בעיות ראייה שניתן לטפל בהן באמצעות ניתוח זה, מלבד קוצר ראיה ורוחק ראייה, הרי שאפשר לטפל גם במקרים של זוקן ראייה וכן במקרים של צילינדר. כמובן שכל תיקון יתבצע על פי החלטתו של הרופא בהתאם למצבו של המטופל, ורק אחרי תהליך אבחון בשביל לוודא שאכן אין מניעה לבצע את הניתוח. ההערכה היא ששבעים אחוז מהפונים, יכולים לעבור את הניתוח.

חשוב לציין, אחוזי ההצלחה של הניתוח הם גבוהים, יחד עם זאת, אחרי הניתוח עלולים לחוש דברים שונים, כגון יובש בעיניים, הפרעות זמניות באיכות הראייה, טשטוש וסנוור ועוד. אלו תופעות שאמורות להיעלם תוך זמן קצר. במידה ולא, אז יש לפנות אל הרופא שיבחן זאת.